loading
Mh Mh
7 ماه

علي اي هماي رحمت تو چه آيتي خدا را

که به ماسوا فکندی همه سایه ی هما را

دل اگر خداشناسي همه در رخ علي بين

به علي شناختم به خدا قسم خدا را
به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند
چو علي گرفته باشد سر چشمه ي بقا را
مگر اي سحاب رحمت تو بباري ارنه دوزخ
به شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را
برو اي گداي مسکين در خانه ي علي زن
که نگين پادشاهي دهد از کرم گدا را
بجز از علي که گويد به پسر که قاتل من
چو اسير توست اکنون به اسير کن مدارا
بجز از علي که آرد پسري ابوالعجائب
که علم کند به عالم شهداي کربلا را
چو به دوست عهد بندد ز ميان پاکبازان
چو علي که ميتواند که بسر برد وفا را
نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت
متحيرم چه نامم شه ملک لافتي را
بیشتر...

Mh Mh
7 ماه

به عقیده من علی بن ابیطالب (پس از پیامبر) نخستین مرد از قوم عرب است که وجودش، همه فضائل کامل بودن را در قوم خویش دمید و آهنگ آن را به گوش مردمی رسانید که پیش از آن مانند آن را نشنیده بودند و در بین تاریکی‌های جاهلیت از روش روشن او متحیر ماندند... جبران خلیل، از علمای مسیحیت لبنان.

Mh Mh
7 ماه

در آستانه شب های قدر هستیم. این شب ها خیلی با عظمت هستند. تصور این بزرگی در ذهن کوچک ما نمی گنجد! در یک حدیث از امام صادق علیه السلام میخوانیم:
مَن عَرَفَ فاطِمَةَ حَقَّ مَعرِفَتِها فَقَد أدرَکَ لَیلَةَ القَدرِ ؛
هر که فاطمه را به صورت باید و شاید بشناسد، یعنی حق این شناخت را أدا کند، براستی که او عظمت شب قدر را درک میکند. (بحار الأنوار، ج 43، ص 65)
حضرت زهرا مقام بسی بلند دارد که شناخت و معرفت نسبت به ایشان کلید اتصال به یک معنویت بزرگ و رسیدن به یک فیض بی نهایت، یعنی درک نمودن شب قدر است!
اما مهم این شناخت است... اینکه بدانیم او فرزند رسول خداست و مادرش خدیجه کبری، این کافی نیست. زمانی حق این شناخت ادا میشود که در عمل نشان دهیم که او را به درستی می شناسیم. در اطاعت از قرآن و عترت اگر کوشا بودیم و دست نیاز از دامان پاک ایشان اگر بر نداشتیم، آنگاه این شناخت، حق شناخت و معرفت است و آنجاست که ادعای ما درباره شناخت حضرت زهرا بر حق خواهد بود. و به این ترتیب خودمان را به دریای فیض و برکت شب قدر متصل ساخته ایم. و به تعبیر امام صادق علیه السلام شب قدر را درک نموده ایم...
بیشتر...

Mh Mh
7 ماه

در هفدهمین روز از این ماه عزیز، ماه نزول قرآن، ماه مبارک رمضان میخوانیم: اللَّهُمَّ اهْدِنِی فِیهِ لِصَالِحِ الْأَعْمَالِ ؛ خدایا مرا به انجام اعمال صالح هدایت فرما. لذا تنها داشتن ایمان و گفتن ذکر کافی نیست. اگر قرآن بخوانیم ولی به آن عمل نکنیم فایده ندارد. البته عمل کردن تنها هم کافی نیست، نماز و دعا و قرآن خوانده نشود و فقط اعمال خوب انجام دهیم. بازهم فایده ندارد. خواندن و عمل کردن باید کنار هم باشد.
بعضی ها رو میبینم اهل نماز و دعا و قرآن هستند ولی ذره ای به دستورات قرآن عمل نمیکنند. اعمال آنها هیچ سنخیتی با نماز و دعا ندارد. به عکس بعضی ها خیلی مردم دوست و اهل کار خیر و گاهی مدیریت چند خیریه و ... به عهده دارند.خلاصه اهل اعمال شایسته اند ولی نماز نمیخوانند یا خیلی در نماز کاهل و سست هستند. هر دو گروه مردود هستند.
باید در کنار داشتن باور و ایمان قلبی به خدا، به نماز و دعا و قرآن خواندن پناه ببریم و همزمان و هم ردیف آن به دستورات خداوند که قرآن کریم است، عمل کنیم و پرونده ای با اعمال صالح، توشه سفر آخرت خویش کنیم. ان شاالله
بیشتر...

Mh Mh
7 ماه

در دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان میخوانیم:
اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی فِیهِ لِمُوَافَقَةِ الْأَبْرَارِ ؛ خدایا توفیقم بده با نیکان همراه باشم؛
حواریون از حضرت عیسی (علی نبینا و آله و علیه السلام) سئوال کردند که با چه کسی مجالست کنیم؟ فرمود:
« من یُذَکِّرکُم اللهُ رُویَتَه » کسی که نگاه به او شما را به یاد خدا بی اندازد. به دنبال دوستانی باشید که شما را به یاد خدا می اندازند!

Mh Mh
7 ماه

امروز میلاد کریم کریمان! همان مردی که تمام زندگی خود را نه یک بار، چند بار به فقرا بخشید. تا بخشندگی را به ما بیاموزد؛ گذشت... امروز نبودم تا پست بگذارم.
اما بی شک نور بخشندگی او عالمتاب است . و زمان و مکان نمیشناسد. قطعا امروز هم در جمع مجازی و البته دوستانه ما پرتوهایی از کرامت و بخشش او تابیده!