logo پارس کلاب
loading
دکتر
پزشک هستم،تک فرزندم،عاشق تیم بارسلونا هستم.
مشخصات
بیشتر
دکتر دکتر 2 سال

دوستان عزیز در هر موردی که فکر میکنید باید بدونید بفرمائید تا براتون پست بزارم با احترام.

دکتر دکتر 2 سال

شاید برای خیلی‌ها سؤال پیش بیاید که چگونه بایستی در دوران پنهان‌کاری بیماری از وجود آن باخبر شویم که پاسخ تنها در انجام آزمایش است. ویروس HIV معمولاً بین 3 هفته تا 3 ماه طول می‌کشد تا خود را بعد از اولین انتقال به بدن شخص در آزمایش‌ها نمایان کند، یعنی شخصی که به هر دلیل احتمال می‌دهد که به ویروس HIV مبتلا شده بایستی بین 3 هفته تا 3 ماه صبر کند بعد از مایش تشخیص این بیماری را انجام دهد تا بیشتر بشود به نتایج آزمایش استناد کرد.

حال اگر بخواهیم راه‌های درمانی برای این بیماری را بیان کنیم می‌توانیم به دو نوع راه درمانی اشاره کرد، در حقیقت یک‌راه برای واکنش سریع وجود دارد و راه دیگر نیز راه‌حل عمومی مطرح می‌شود.

زمانی که شما به هر دلیلی در معرض ویروس HIV قرار گرفتید بایستی بلافاصله (حداکثر تا 72 ساعت) قرص‌های مخصوصی را مصرف کنید تا از انتشار این ویروس در بدنتان جلوگیری کنید که این روش را به PEP می‌شناسند.

ولی زمانی که کار از کار می‌گذرد شما بایستی بعد از انجام آزمایش‌ها دقیق و اثبات وجود این ویروس در بدنتان به سراغ درمان‌های معمول بروید که معروف‌ترین آن‌ها HAART یا highly active antiretr
بیشتر...

دکتر دکتر 2 سال

در حقیقت افراد مبتلا به این ویروس چه دارای علامت به مدت چند هفته و چه بدون علامت می‌توانند به مدت 10 سال این ویروس را در بدن خود بدون هیچ‌گونه علامتی حمل کنند و درحالی‌که سالم به نظر می‌رسند ولی سیستم ایمنی بدن آن‌ها در حال تحلیل رفتن باشد. باید بگوییم زمانی که ویروس HIV سیستم دفاعی بدن را به‌شدت ضعیف کرد به این مرحله میگویند که شخصی ایدز گرفته است؛ و در این هنگام است که شخص وارد دوران حساسی می‌شود به‌گونه‌ای که بدن او با کوچک‌ترین عفونت‌ها از پا درمی‌آید.

حال باید گفت که ویروس HIV از طرق زیر انتقال نمی‌یابد:
دست دادن با فرد مبتلا به ویروس HIV

در آغوش کشیدن فرد مبتلا به این ویروس

بوسیدن معمولی فرد مبتلا

عطسه کردن فرد مبتلا در نزدیکی شما

لمس کردن پوست فرد مبتلا

استفاده مشترک از توالت با فرد مبتلا

استفاده از حوله فرد مبتلا

استفاده از کارد و چنگال و قاشق و ظرف و لیوان فرد مبتلا

تنفس دهان‌به‌دهان با شخص مبتلا

یا هر نوع تماس معمولی با فرد مبتلا.
بیشتر...

دکتر دکتر 2 سال

حال اگر بخواهیم به نشانه‌ها و علائم بیماری ایدز اشاره‌کنیم بایستی به نشانه‌ها و علائم بیماری آنفولانزا اشاره‌کنیم زیرا علائم این دو بیماری تا حد زیادی به هم شباهت دارند، البته بایستی اشاره شود که اغلب افرادی که این ویروس را می‌گیرند تا سال‌ها علائمی درون خود از وجود این ویروس آشکار نمی‌کنند و برخی دیگر نیز بین 4 تا 6 هفته بعد از دریافت این ویروس حدوداً به مدت 4 هفته علائمی شبیه آنفولانزا از خود نشان می‌دهند که برخی از آن‌ها شامل تب، ضعف، درد مفاصل، گلودرد، کاهش وزن، عرق شبانگاهی اشاره کرد.

دکتر دکتر 2 سال

ویروس HIV در سیالات بدن انسان‌ها وجود دارد، یعنی یک فرد مبتلا به این ویروس این نوع ویروس را درون سیالات بدن خود حمل می‌کند و اصولاً این نوع بیماری نیز از طریق سیال به فرد دیگر منتقل می‌شود.

سیالات حامل ویروس HIV در یک فرد مبتلا به این ویروس می‌تواند شامل خون، ترشحات واژن، منی و شیر مادر بیمار باشد.

طرق انتقال این بیماری از شخصی به شخص دیگر بیشتر شامل برقراری روابط جنسی بدون محافظ (چه رابطه واژنی چه دهانی و چه مقعدی)، انتقال از طریق تزریق خون مستقیم، از طریق مادر به نوزاد تازه متولدشده چه در هنگام بارداری یا چه در هنگام شیردهی، از طریق سوزن آلوده به این ویروس بیشتر برای معتادان تزریقی است.

بیماری ایدز درنهایت می‌تواند فرد بیمار را از پا درآورد و منجر به مرگ وی شود.

آشنایی بشر با بیماری ایدز و ویروس HIV به سال‌های 1980 میلادی بازمی‌گردد و اولین نشانه‌های این ویروس در غرب و مرکز قاره آفریقا دیده شده‌است. جالب است که بدانید تا به امروز روش درمانی برای این ویروس کشف نشده ولی برخی کشورها موفق به ساخت داروهایی شده‌اند که می‌تواند سرعت فعالیت این ویروس را کند کنند و متعاقب آن کیفیت و کمیت
بیشتر...

دکتر دکتر 2 سال

شاید برای بسیاری از افراد جامعه واژه ایدز بار معنایی بسیار منفی را یدک بکشد و با شنیدن این نام موی تن شما سیخ شود! ولی خوب است با افزایش اطلاعات خود در رابطه با این بیماری علاوه بر آگاهی بیشتر از آن ترس خود را نسبت به این بیماری کم کنیم تا بتوانیم از پیامدهای این بیماری تا حد زیادی در جامعه بکاهیم.

در این مقاله مختصر سعی بر آن شده تا حد امکان اطلاعات مفیدی را درباره بیماری ایدز به شما مخاطبان گرامی ارائه شود تا با شناخت بیشتر با این بیماری روبه‌رو شوید.

بسیاری از شما تابه‌حال با واژه‌های ایدز و HIV بسیار مواجه شده‌اید ولی کمتر از تفاوت آن‌ها آگاه هستید.

AIDS یا Acquired immune deficiency syndrome به معنی سندرم کاهش ایمنی در حقیقت یک نوع بیماری است که به‌واسطه ویروس HIV که مخفف Human Immunodeficiency virus است به وجود می‌آید.

این ویروس درواقع به سیستم ایمنی بدن انسان‌ها حمله می‌کند و با آسیب رساندن به سیستم ایمنی بدن، انسان را در مقابل انواع عفونت‌ها و بیماری‌ها بسیار آسیب‌پذیر می‌کند.
بیشتر...

دکتر دکتر 2 سال

با اجازه شما دوستان مهربونم برات پستهای پزشکی میزارم به امید اینکه مفید واقعه شن.

دکتر دکتر 2 سال

سلام خدمت دوستان و سروران گرامی؛شما دوستان مهربان هر سوالی در رابطه با علم پزشکی داشتین بنده با کمال میل در خدمتم،با احترام.